skip to Main Content

Vardagsbehov

Många av våra kunder har erfarenhet av kommunikation och reklam. Ibland finns en huvudbyrå som sätter ramarna. Då sköter vi det dagliga arbetet med att producera material. Eller så kan vi vara din enda byrå och hjälpa dig ta fram ett koncept som passar dig.

Kundanpassat och skräddarsytt

Allt vi gör är kundanpassat och skräddarsytt. Det hoppas vi ska märkas både i våra möten och i vårt sätt att arbeta. Vi är lyhörda, duktiga och brinner för vårt arbete.

Vi tänker på miljön

Vi är stolta över att vara miljöcertifierade sedan 2014. Det innebär att Luckylane drivs med minsta möjliga energiförbrukning, avfall och utsläpp. Vi väljer även miljömedvetna underleverantörer. Du gör bra miljöval i flera steg genom att jobba med oss. Läs gärna vår miljöpolicy.

Får vi bjuda på lunch eller fika?

En god lunch eller hembakat fika är en bra start för att prata tankar och möjligheter. Låt oss träffas! Ring Pernilla och boka ett möte, 073-204 04 71. Varmt välkommen!

När du nu vet lite mer om vad vi gör är det dags att träffa gänget

Pernilla

Pernilla

Pernilla är den som startade det hela. Hon är den mobila ledningscentralen som skapar dynamik hos kunder och oss som jobbar på Luckylane.

Tel: 073-204 04 71
Mail: pernilla@luckylane.se

Robert

Robert

Som produktionsledare håller Robert ordning på våra uppdrag, utvecklare, formgivare och leverantörer. Förutom produktionsledning är han proffs på att brygga kaffe.

Tel: 073-366 19 70
Mail: robert@luckylane.se

Trine

Trine

Trine är också produktionsledare, en fartfylld en. Precis som Robert kan hon allt om trycksaker. Hon kan också hantera digitala produktioner, det tycker Johan är bra.

Tel: 070-623 10 78
Mail: trine@luckylane.se

Kim

Kim

Kim är vår AD. Inte säker på var du ska börja? Kim vet. Han har en blick för både helheten och detaljerna och är noga med att placera dom på rätt plats.

Tel: 070-209 69 69
Mail: kim@luckylane.se

Lisa

Lisa

Lisa är grafisk formgivare men också AD. Dessa uppgifter varvar hon med säker hand. Lisa har ett utvecklat sinne för formgivning och grafisk produktion. Hon gillar dessutom att lösa korsord.

Tel: 070-249 54 58
Mail: lisa@luckylane.se

Anna

Anna

Anna är också formgivare. Hon producerar digitala lösningar samt trycksaker i alla dess former. Anna har också en viktig uppgift i att sänka medelåldern på Luckylane.

Tel: 072-819 85 30
Mail: anna@luckylane.se

Tom

Tom

Tom har många strängar på sin lyra. Förutom att vara illustratör, animatör och formgivare är han också chef för Stockholmsavdelningen.

Tel: 070-355 21 05
Mail: tom@luckylane.se

Johan

Johan

Johan är webbutvecklare. Han bygger webbapplikationer och tycker kod är det vackraste som finns, det är han rätt så ensam om på Luckylane.

Tel: 070-524 75 27
Mail: johan@luckylane.se